Komplikacje w życiu po rozwodzie.

Rozwodów jest coraz więcej. Trudno określić jaka jest przyczyna tego zjawiska, jednak zrodziło to poważne problemy, które dotykają całe rodziny. Szczególnie skomplikowana sytuacja jest wtedy, gdy rozwodzący się rodzice wkraczają do „gry o dzieci”.
Władza rodzicielska po rozwodzie to poważne wyzwanie nie tylko dla sądu oraz rozwodzących się rodziców, ale przede wszystkim dla dzieci. Jest to dla nich zupełnie nowa sytuacja, której często nie potrafią zrozumieć i zaakceptować.
Zatem jak żyć po rozwodzie? W sytuacji, gdy jest on nieunikniony, trzeba szczególnie zadbać o najmłodszych, którzy mogą odczuć to wydarzenie zdecydowanie silniej, niż dorośli. Zagadnienie „rozwód a dzieci” powinno więc budzić szczególne zainteresowanie osób decyzyjnych w tych sprawach. Dzieci są przecież niezwykle emocjonalne i dlatego muszą być objęte kompleksową ochroną. Wielka w tym wszystkim jest rola rodziców, dlatego warto osiągnąć pełne porozumienie, które zapewni dobry rozwój dziecka i jego szczęśliwy okres dzieciństwa.